BLACK FRIDAY = čtení a zábava od 39 Kč

5 nejprodávanějších válečných románů

archiv revue
Válečné romány a příběhy z koncentračních táborů nás fascinují a nejspíš každý z nás aspoň jeden četl. My pro vás máme pět, které letos zákazníci kupují tak rychle, že nám doslova mizí ze skladu.
Přestože od událostí 2. světové války uběhlo již mnoho let, čtenáři romány z tohoto období pořád rádi vyhledávají, kupují a čtou. A pořád vycházejí nové, které si hledají místo jak na trhu, tak v našich knihovnách. Možná právě vy je rádi čtete, nebo je čte někdo z vašeho okolí. Pojďte se mrknout na pět nejprodávanějších příběhů z koncentračních táborů v našem e-shopu.

Děvčata z Osvětimi - KNIHCENTRUM.CZDěvčata z Osvětimi

Přečtěte si příběhy žen, které zažily peklo na zemi v německém nacistickém vyhlazovacím táboře Osvětim-Březinka. Jsou to skutečné příběhy, které vznikly na základě rozhovorů autorky s jednotlivými ženami.
Leokadia Rowińská se do tábora dostala v třetím měsíci těhotenství. Vzpomíná na kruté zacházení s ženami, nastávajícími matkami. Ireneusz, tak svého syna pojmenovala, se stal nejmladší obětí pochodu smrti. Pochovala ho v krabici od špaget. Urszula Koperská se do tábora dostala jako osmileté dítě. Vypráví o hladu, stesku a strachu. Její vzpomínky jsou příběhem každého dítěte v Osvětimi. V pekle plynových komor - KNIHCENTRUM.CZWalentyna Nikodemová byla v Osvětimi svědkem častého bestiálního chování esesmanek. Právě ona se na konci války střetává s jednou z nejkrutějších vražedkyň a zasadila se o její popravu.
To jsou jen některé z příběhů z knihy Děvčata z Osvětimi, ale žádný z nich by neměl být zapomenut.

V pekle plynových komor

Ze svědectví jednoho z mála, kdo přežil osvětimské peklo běhá mráz po zádech. Je jediný, kdo jediného, kdo podal ucelenou pravdivou výpověď o smrticí mašinérii, které musel sloužit. Shlomo Venezia se odvážil otevřeně popsat i ty nejděsivější stránky své „práce“ a vynesl na světlo šokující podrobnosti, jež odhalují spáchaný zločin v celé jeho obludnosti. Jak konstatuje spoluautorka Byla jsem doktorkou v Osvětimi - KNIHCENTRUM.CZknihy V pekle plynových komor Béatrice Prasquierová, Veneziovo svědectví je historický dokument, který vrhá světlo na nejtemnější stránku našich dějin.

Byla jsem doktorkou v Osvětimi

Být doktorkou v Osvětimi vyžadovalo výjimečnou odvahu a obětavost, vážila si respektu, který jí za to projevovaly její spoluvězenkyně. Vzpomínky doktorky Giselly Perlové byly jedny z prvních, které vůbec vyšly, a to pouhé tři roky po osvobození. Lze je považovat za nejdojemnější svědectví přeživších i zavražděných z ženského tábora v Osvětimi-Březince. Úžasné je, že si uchovala schopnost cítit náklonnost či lásku k trpícím ženám, dokázala je utěšit a někdy i znovu probudit jejich vůli k životu. Ze svých vzpomínek stvořila naprosto Tatér z Osvětimi - KNIHCENTRUM.CZjedinečné svědectví. Roli doktorky v Osvětimi ji přinutili hrát pod hrozbou smrti zastřelením, bičováním nebo fenolovou injekcí. Jediné, co mohla konstatovat, že účelem i výsledkem Mengeleho výzkumu bylo mučení a zabíjení.

Tatér z Osvětimi

Kniha Tatér z Osvětimi vznikla podle skutečného příběhu, jenž souvisí s jedním z nejznámějších symbolů holocaustu – čísly, která měli vězňové vytetována na předloktí. Když se slovenský žid Lale Sokolov stal v tom strašlivém místě tatérem a musel označovat své spoluvězně čísly nesmazatelným inkoustem, využil svou nepatrnou volnost k činům. Díky své práci mohl vyměňovat šperky a peníze z majetku zavražděných židů za jídlo, které pomáhalo ostatní vězně držet naživu. Kdyby byl dopaden, čekala by ho jistá smrt. Za přežití mu vděčí mnozí. Lale Sokolov velmi dobře věděl, co spoluvězně i jeho samotného čeká, a byl odhodlán nejen přežít, ale také žít naplno. A v jeho vzpomínkách má své místo kupodivu také láska. V řadě vězňů čekajících na tetování stála i zděšená, chvějící se dívka. Pro Lalea – trochu drzého hazardéra – to byla láska na první pohled. Jeho a Gitin Cilčina cesta - KNIHCENTRUM.CZpříběh, ověřený podle všech dostupných dokumentů a déle než sedmdesát let nevyprávěný, potvrdil jejich syn. Jen sotva mohli tehdy doufat, že se ho dočkají. Při čtení budete možná slzet, děj knihy vás však také povzbudí.

Cilčina cesta

V roce 1942, když bylo Cilce pouhých šestnáct let, odvedli ji do koncentračního tábora Osvětim-Březinka. Velitel Březinky Schwarzhuber si všiml jejích krásných, dlouhých vlasů a násilně ji oddělil od ostatních vězenkyň. Cilka rychle pochopila, že moc – dokonce i neochotně svěřená – znamená přežití. Za to, že spala s nepřítelem, byla po osvobození obviněna z kolaborace a poslána na Sibiř. Měla však na vybranou? Kde jsou morální hranice pro Cilku, která přišla do Osvětimi jako dítě? Ve vězeňském táboře na Sibiři musela Cilka čelit novým a děsivě povědomým hrozbám, včetně nechtěné pozornosti dozorců. Potom však zapůsobila na lékařku, a ta ji vzala pod ochranu. Cilka se začala starat o nemocné, usilovně o ně pečovala i v brutálních podmínkách. Denně se potýkala se smrtí, čelila hrůzám, a přitom v sobě nacházela nekonečné zdroje sil. A když ošetřovala vězně Alexandra, zjistila, že i navzdory všemu, co prožila, v sobě dokáže najít i lásku.

Tak toto bylo pět nejprodávanějších knih o holokaustu v letošním roce. Jestli je už máte, nebo si chcete vybrat z větší nabídky, je tu pro vás odkaz Příběhy z koncentračních táborů. Stačí na něj kliknout a začít objednávat.

-ice-
Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Děvčata z Osvětimi
Čeština

Děvčata z Osvětimi

4.5 2
349 286
Vyprodáno
Čeština

V pekle plynových komor

4.5 6
328 269
IHNED odesíláme
Čeština

Byla jsem doktorkou v Osvětimi

5.0 5
339 278
IHNED odesíláme
Čeština

Tatér z Osvětimi

4.8 17
349 286
Vyprodáno
Čeština

Cilčina cesta

4.9 14
349 286
Vyprodáno
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

Možná jste o Abhejali Bernardové dosud neslyšeli, a my bychom to rádi napravili. Tahle inspirující žena jako desátý člověk na světě dokončila výzvu „Oceans Seven“. Je první člověk pocházející ze země bez moře, každou přeplavbu navíc zvládla na první pokus. Pracuje jako překladatelka a šéfka nakladatelství Madal Bal. Je také mistryní ČR v běhu na 100 km a 24 h, od 18 let se věnuje meditaci. O svých výpravách nejen po světě, ale hlavně do vlastního nitra, napsala knihu Dokud voda neskončí. Nedávno vyšla i audiokniha, kterou namluvila Tereza Bebarová.
V sobotu 16. listopadu jste se mohli v Ostravě setkat s Karin Krajčo Babinskou, autorkou knižní novinky Čarodějky, která se konala v DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz. Autorku doprovodil Richard Krajčo.
„Manžel je Nebesy. Žena je Zemí. Manžel je sluncem, což jej činí stálým, jako je ona jasná koule. Žena je měsícem, ubývajícím a mizejícím, ale nevyhnutelně slabým. Nebesa jsou uctívána na obloze nad námi, země je dole, špinavá a šlape se po ní.“ – citace z knihy, str. 196 –