Publikace „Daňová evidence“ obsahuje návod, jak evidovat obchodní majetek, závazky, příjmy a výdaje v rámci daňové evidence i jak sestavit daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2012. Řeší rovněž problematiku přechodu z daňové evidence na paušální výdaje či vedení účetnictví, a to jak z účetního, tak i z daňového hlediska.
Zohledňuje veškeré související legislativní změny
„Daňová evidence 2013“ aktuálně reaguje na novinky v oblasti daňových zákonů a další změny, které se týkají daňové evidence pro rok 2013:
V oblasti DPH se od 1. 1. 2013 chystá výrazná změna, zvláště v oblasti registrací (mění se podmínky i lhůty pro vznik plátcovství nebo pro nově identifikované osoby), nově upraveny budou také podmínky pro daňové doklady a samozřejmě se předpokládá změna sazeb daně.
U daně z nemovitostí dochází k úpravám názvu předmětu daně a jeho vymezení v souvislosti s novelou stavebního zákona. Zásadní rozdíl oproti roku 2012 nastává v souvislosti s podáváním daňového přiznání k dani z nemovitostí a se zřízením 14 krajských finančních úřadů a jim přiřazených finančních pracovišť – subjekt s více nemovitostmi v různých katastrech bude mít daňový spis uložen pouze u jednoho finančního ředitelství. V sociálním pojištění dochází ke změně v důsledku zvyšování minimálních hranic vyměřovacích základů a výše maximálního vyměřovacího základu. Jde o částky, které se mění každoročně k 1. lednu v souvislosti se zvyšováním průměrné mzdy.
Využití publikace Daňová evidence 2013
Kniha je určena pro OSVČ, jež vedou daňovou evidenci a chtějí mít přehled v oblasti daně z příjmů, DPH, daně silniční, daně z nemovitostí, sociálního a zdravotního pojištění.