V roce 2013 se Astrid a Sonja Holleederovy rozhodnou udělat něco, co všichni považují za nemožné: postavit se jejich bratru Willemovi, ze kterého se po jeho propuštění z vězení v roce 2012 stal „nejoblíbenější holandský zločinec.“ Spolu s jeho přítelkyní Sandrou den Hartogovou poskytnou policii několik inkriminujících výpovědí. Dne 24. března 2015, kdy se případ „ŽENY, KTERÉ DOSTALY HOLLEEDERA“ dostane na veřejnost, je na RTL Late Night zveřejněno několik šokujících nahrávek. Tyto nahrávky eventuálně zapříčiní pád kdysi nedotknutelného Willema Holleedera.
Co ovšem věděla pouze hrstka lidí, byla skutečnost, že Willem Holleeder svou rodinu třicet let terorizoval, vydíral a vyhrožoval jim – podobně jako jeho otec, alkoholik pracující u společnosti Heineken, který se mu nevědomky stal vzorem. Za oběť mu padly děti, ženy, příbuzní, a dokonce i jeho vlastní matka, Stien. Před jeho despotickým chováním nebylo úniku.
Jidáš se odehrává mezi rokem 2012 a současností a je obohacen o vzpomínky na důležité události minulosti jedné rodiny. Je to tragédie, v níž Astrid Holleederová vykresluje rozpadající se obraz rodiny, která má od Heinekenova únosu v roce 1983 pouze příjmení: Holleederovi. V této jedinečné knize popisuje dopad únosu na všechny členy rodiny, narůstající napětí mezi pokrevními bratry Willemem Holleederem a Corem van Houtem (který byl zavražděn v roce 2003), výhružky investigativnímu novináři Peteru R. De Vriesovi, stejně jako vraždy a vydírání amsterdamského podsvětí. Otevřeně také mluví o svém mládí, o matce, o dětech, o bývalých partnerech, o své práci advokátky a samozřejmě také o své roli dvojité agentky – bratrově důvěrnici.
Předstíráním role důvěrnice byla totiž Astrid schopna zůstat svému bratrovi na blízku a mezitím tajně nahrávat jejich rozhovory. To vše s jediným cílem: zajistit mu doživotní trest.