Za jakou cenu prosperují globální společnosti? Za jakou cenu se vyrábí tisíce tun výrobků mimo Evropu a USA?
Napínavý příběh žen, které trpí v nelidských podmínkách globálních továren, ukazuje hrůzy vykořisťování v oděvním průmyslu. Příběh plný zvratů a napětí začíná v Bangladéši, kde vyhoří textilní továrna a jsou ohroženy životy stovek dělníků, převážně žen. Uprostřed trosek leží rozbité tělo mladé ženy, přes ústa má kus látky a na ní značka jednoho z největších maloobchodních řetězců v USA Presto Omnishops Corporation.
Román Trnitá sklizeň je příběhem globálního vyspělého módního průmyslu, kdy na jedné straně stojí konzumní společnost lačnící po nových módních trendech společně s akcionáři nadnárodních firem jako je Presto, a na druhé straně pak rozvojový svět, tlačený neustále se rozšiřující poptávkou k vyšším výkonům a levnější výrobě. Ta je však mnohdy založena na vykořisťování a zneužívání dělníků a na nedůstojných pracovních podmínkách. Moderní otroctví, za kterým se schovává nedodržování bezpečnostních předpisů v továrnách, finanční vydírání, sexuální zneužívání a mnohá další příkoří musejí za příslibem práce snášet dělníci v Bangladéši, Malajsii nebo Jordánsku. Z příběhů Sonii, Jashel a Alyi mrazí a donutí nás klást si otázku: Opravdu si musíme kupovat výrobky, které nepotřebujeme a které vznikly za nelidských podmínek a rozhodně ne v souladu s etikou?
Krásný příběh, který obsahuje důležité sdělení, řekl John Grishan o prvním románu Corbana Addisona Kroky ke slunci a Corman Addison v důležitých sděleních dál pokračuje…