Markus Heitz se vrací s temným thrillerem, u něhož zapomenete dýchat! Nakladatelství FANTOM Print vydává druhý svazek upírské trilogie Jidáš.
Ať už se podíváte na úspěšnou literární tvorbu německého spisovatele Markuse Heitze z jakéhokoli směru (jako na tvůrce klasické „tolkienovské“ fantasy, nebo jako autora temných fantaskních thrillerů), musíte uznat, že tento sympatický chlapík (který už několikrát navštívil Českou republiku) opravdu není žádné ořezávátko.
Toto tvrzení podporuje i fakt, že v posledních několika letech se jen málokdy stalo, že v nakladatelství FANTOM Print nevyšla nějaká jeho nová kniha (jen tento rok to budou hned tři). Tou aktuální je druhý díl drsné, temné a vůbec – na dnešní dobu plnou zamilovaných upírů – trochu atypické trilogie Jidáš.
Nejen že v ní Heitz vrátil bytostem temnot jejich animální a hrozivou podobu (aniž by zapomněl na jejich lidskou, mnohdy komplikovanou stránku), ale navíc přišel s vynikajícím nápadem zkombinovat tuhle mytickou rasu s vědeckými postupy. Z tohoto záměru vznikly právě Děti Jidášovy, s nimiž se čeští čtenáři mohli setkat ve stejnojmenném prvním svazku trilogie před necelým rokem.
V Synu Jidášově se vrací i jedna ze členek tohoto podivného společenství, Theresia Sarkowitzová, přezdívaná Sia, žena, která prožila několik staletí. Ta se nyní stará mimo dohled nezvaných očí o své potomky, protože to je jediné, na čem ji záleží: aby je nestihl stejný osud a ony – neboť jde o mladou matku a její dceru – se nemusely stát nemrtvými.
To, co ale vypadá jako zdánlivě jednoduchý úkol, při němž je potřeba hlavně trpělivost a obezřetnost, se mění v okamžiku, kdy Sia zjistí, že muž, který po ní pátral celá staletí, ji konečně nalezl. Tenhle muž v sobě nese nelítostnou touhu po pomstě, o čemž svědčí i jeho vlastní slova: „Znám ženu, díky níž jsem se stal obětí těchto sil. Teď jsem ji nalezl. A než ji zabiju, oloupím ji o to, na čem tak lpí.“
O autorovi
Markus Heitz se narodil v říjnu 1971 v Homburgu. Od roku 2002 je profesionálním spisovatelem. Patří k nejúspěšnějším autorům žánru fantasy v Německu. Poprvé se čtenářům představil v roce 2002 cyklem Ulldart: Doba temnoty (2002–2005). Také publikuje knihy z herního světa Shadowrun; prvním jeho románem na tomto poli se stal TAKC 3000 (2002). Kromě něj má zatím na kontě dalších osm. Ulldart sice přinesl Heitzovi uznání, ale mezi hvězdy německé fantasy ho katapultovala až čtyřdílná epická fantasy sága Trpaslíci (2003–2008), na níž navázal tetralogií Legendy alfů (2009–2014). Věnuje se rovněž fantaskně-hororovým thrillerům, jako jsou např. Ritus (2006), Sanctum (2006), Krvavé brány (2008) či právě trilogie Děti Jidášovy (2007), Syn Jidášův (2010) a Dcera Jidášova (2010).
Ukázka z knihy Syn Jidášův