Alma, kontroverzní postava přelomu 19. a 20. století, osudová žena, přítelkyně i milenka mnoha secesních umělců a manželka velikánů Gustava Mahlera, Waltera Gropia a Franze Werfela. Byla to oduševnělá múza, zdrženlivá dáma, anebo poživačná nymfomanka, sbírající úspěšné muže jako trofeje?
Román Mary Sharrattové nás seznamuje s životním úsekem Almy Mahler-Schindlerové ve věku 19-31 let. Krásná, inteligentní a hudebně nadaná Alma cítí s koncem 19. století nové příležitosti pro ženy, vymaňující se z rolí manželek a budující vlastní kariéru. Sen studovat na prestižní konzervatoři však zmaří Almini rodiče, rozhodnutí dceru zajistit vhodným sňatkem. Má však povoleno soukromé studium hudby u mladého skladatele Zemlinského, do nějž se zamiluje. Rodiče jí vztah rozmluví – Zemlinsky je příliš chudý. Poté se Alma seznámí s téměř o 20 let starším skladatelem, dirigentem a ředitelem Vídeňské opery Gustavem Mahlerem. Osudová vášeň vzplane jako požár a dá vzniknout manželství, plnému extatických vrcholů i pádů na samotné dno. Žárlivý manžel nechce, aby Alma rozvíjela své nadání.
V kulisách secese a na pozadí Mahlerovy hudby vidíme přerod Almy z mladé dívky s růžovými sny v dospělou třicetiletou ženu, kterou osud příliš nešetří. V Almině hledání pravdy nechybí ani mnoho míst věnovaných erotickým touhám či dobovým předsudkům kolem sexu. Alma se nevyhýbá bolestnému, ale zároveň mystickému líčení prožitku porodů i hlubokému zoufalství ze smrti vlastního dítěte a několika potratů. Smutky a vášně, živočišnost i transcendence – to vše tvoří extázi života, kterou Alma, navzdory manželově zákazu, hodlá zhudebnit ve svých písních.