Tip na dárek: KÁVOVÁ EDICE PRO KNIHOMOLY – sleva 20 % jen do 22.11.

Recenze: Únikové hry (O pašerácích a objevitelích, O králích a alchymistech)

archiv revue
Milujete únikovky na kartičkách? Nebo dokonce v reálu? Tento typ dobrodružství se přesouvá i do knižního světa a perfektní rodinná hra tak může být součástí pohodlného nedělního odpoledne v postýlkách.

Asi tušíte, jak únikovka v knížce může vypadat, přiznám se, že jsem měla zkušenost pouze s kartičkami, takže:

-      Knižní podoba příjemně překvapila, přece jen je to otáčení stránek zase trošku jiný zážitek

-      Výborně se přenáší, nemusíte se bát, že se někdo někde podívá na kartu, kterou ještě neměl

Knihy obsahují části k vystřihování, k vyloupnutí a také mapy, které dotváří atmosféru prostoru. A co mě bavilo nejvíc – také odkazy k hudbě, kterou si můžete udělat parádní atmosféru.

Dvě obtížnosti: byl rozdíl znát?

Byl, přičemž musím říci, že i ta první nejjednodušší knížka nebyla tak úplně lehká, což konstatuji nakonec velmi ráda. Hra alespoň není vyhraná na poprvé, nebo za hodinku, jak tomu bývá někdy u jednodušších karetních únikovek.

Tím, že je vše hezky v knížce, si stránky založíte, vše ostatní vložíte do obálky do knihy, a můžete pokračovat kdykoliv se vám zase zachce. Úklid je jednoduchý, stejně jako organizace dalšího hraní rozehrané hry.

O kolik je střední obtížnost těžší než ta první, nejjednodušší? Pokud už jste zkušení hráči, možná rozdíl moc nepoznáte, zejména, pokud vám vyloženě sedne téma a jde o prostředí pro vás srdcové a máte obecně velké znalosti o dané historické době nebo tématu. Pokud začínáte nebo jste jen záliboví hráči, snad bych doporučila obtížnost vůbec neřešit a navracet se hlavně k tomu, hru si užít!

Všichni…

Nechť všichni dostanou šanci se do knížky dívat, zkoumat, bádat a společně pak dojít k nějakému závěru. A klidně ať se liší, protože pak uvidíte, kdo měl pravdu. Největší díl zábavy je ve chvíli, kdy je hra hrána jednoduše a pomalu… není kam spěchat.

Časové limity jsem zcela ignorovala, stejně jako u všech únikovek. Tady, doma, u knížky… nikam nespěcháme. Užíváme si. A přemýšlíme. Lámeme si mozky.

A tak vás zvu do světa alchymistů, lupičů, na opuštěný ostrov i do hradních místností, které vynikají detaily, jež jsou velmi důležité.

Lze něco vytknout? Pokud máte rádi podobný styl ilustrací, pak nebudete mít námitek. U mě se fantazie rozjíždí na plné obrátky, takže mi chvílemi bylo líto, že ilustrace jsou moc jednoduché a že nějaký velkolepý obraz by byl lepší - a také by činil všechno obtížnější, zároveň barevnější.

Ale hodnotím-li nápady, úkoly – pak skvělé! Rozhodně dobrá zábava!

Autor: Renata Petříčková 

Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Únikové hry O králích a alchymistech (obtížnost lehká)
Čeština

Únikové hry O králích a alchymistech (obtížnost lehká)

4.6 5
129 106
DOTISK připravovaný
Čeština

Únikové hry O pašerácích a objevitelích (obtížnost střední)

4.0 2
129 77
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry O šamanech a městech duchů (obtížnost střední)

5.0 3
129 106
DOTISK připravovaný
Čeština

Únikové hry O mýtech a aztéckém zlatě (obtížnost těžká)

4.0 1
129 77
Poslední kusy
Čeština

Únikové hry Bratři Grimmové (obtížnost střední)

0.0 0
149 89
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry O hvězdopravcích a planetách (obtížnost těžká)

0.0 0
149 89
IHNED odesíláme
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.
zanechte komentář (zprávu)

Nejnovější články

„Manžel je Nebesy. Žena je Zemí. Manžel je sluncem, což jej činí stálým, jako je ona jasná koule. Žena je měsícem, ubývajícím a mizejícím, ale nevyhnutelně slabým. Nebesa jsou uctívána na obloze nad námi, země je dole, špinavá a šlape se po ní.“ – citace z knihy, str. 196 –
Sbírka Millennials obsahuje její populární texty (stejnojmenná báseň má na Instagramu 1,4 milionu zhlédnutí) a hluboký pohled do lidské duše, ve kterém se najde každý z nás. Čeká i s podpisem autorky Kateřiny Pokorné na 3 výherce!
Prémiový obsah
číst více
Gabriela Končitíková se studiu odkazu Baťa věnuje sedmnáct let, je autorkou několika knih na toto téma, věnuje se přednáškové a lektorské činnosti, působí jako ředitelka Nadace Tomáše Bati.