TIK TAK, už máte adventní kalendář

Sousedé z čísla 9 jsou knihou moderní doby, která apeluje na to, jací lidé vlastně jsou

archiv revue
Pokud jste milovníky knih, které se soustředí na mezilidské vztahy moderní doby a na úskalí dnešních vztahů, určitě se pusťte do knihy Sousedé z čísla 9
Představte si poklidnou čtvrť, kde je jeden dům jako druhý. Všichni se mezi sebou znají a vytváří komunitu, která si mezi sebe jen tak někoho nevpustí. Všechno jde v zaběhlých kolejích a všem to tak i vyhovuje.

Tak to také dřív bývalo, než se do této komunity nastěhují Gavin a Lou. Oba jsou zcela svý a jako nováčci se pro všechny v okolí stanou terčem číslo jedna. Největší pozornost jim po určitém čase začne věnovat jejich sousedka Sara. Společně se svým manželem Neilem žijí slušným avšak stereotypním životem, který Saře začíná pomalu ale jistě lézt na nervy.

Možná právě proto začne být vztahem mezi svými sousedy přímo fascinovaná. Ačkoliv jsou v komunitě již nějakou chvíli, neuspořádali uvítací večírek, ale žijí se svými dětmi v polorozdělaném domě a vypadají opravdu šťastně.
Sara začne mít vnitřní touhu je poznat. A tato představa se posléze stane skutečností.

Během pár návštěv se Sara do svých sousedů zcela poblázní. Jsou tak jiní než všichni ostatní sousedé. Lou je éterická osoba, která srší energii a Gavin je plný smyslnosti, inteligence a šarmu, kterým obklopuje všechny v domě.
I po letech manželství mezi nimi stále proudí energie, a to jim Sara v duchu tiše závidí.
Její vztah s Neilem už dávno není takový jako kdysi. Chemie vyšuměla a zbyla jen rutina, která jí přeci nemůže stačit.
Není přeci nic horšího než pozvolna a dlouho vyhasínat, ne? To raději shořet.

Sousedé z čísla 9 jsou knihou moderní doby, která apeluje na to, jací lidé vlastně jsou. Na tomto příkladě autorka Felicity Everett dokonale ukázala, že si mnohdy nevážíme dobrého bydla a spíše začínáme opovrhovat zaběhlým stereotypem. Musíme si tedy položit otázku: Co je horší? Žít v jedné rovině bez vzrušení, nebo na úkor vzrušujícího zážitku posunout náš život do nenávratna? Sara a Neil byli ukázkovým příkladem dvojice, která si nežije špatně, ale v podstatě oba na úkor rodinného klidu potlačují své vnitřní pocity.

Stačí pak jen malý impuls zvenčí a několikaletá hradba jejich vztahu se může zbortit jako domeček z karet. Na jednu věc bychom ale neměli nikdy zapomínat: Nikdy nemůžeme ničemu a nikomu věřit na sto procent.
Autorka knihu napsala opravdu bravurně. Ze začátku jsem se do knihy nemohla pořádně začíst, ale za chvíli jsme se do příběhu začala pomalu dostávat, až jsem nakonec nemohla přestat číst. Psychologie postav byla vykreslena velmi barvitě, takže jsem s každou nadcházející kapitolou mohla vnímat změny, které se u hlavní hrdinky a jejího manžela děly.

Celkové vyústění příběhu pro mě bylo docela překvapivé, čekala jsem něco trochu razantnějšího, ale v podstatě jiný konec to ani mít nemohlo.

Autor: Táňa Brňáková
Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Sousedé z čísla 9
Čeština

Sousedé z čísla 9

0.0 0
49 40
Vyprodáno
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

Od 25. listopadu do 22. prosince probíhá na našem Instagramu velká vánoční soutěž! Každou adventní neděli vylosujeme 4 šťastné výherce, kteří získají štědré věcné ceny.
Historie je obtěžkána mnoha břemeny, která jí na bedra nenaložil nikdo jiný než sám člověk. Můžeme se z historie poučit, můžeme ji komentovat, nebo naopak dělat, že dávné křivdy už nejsou naší starostí. Co však nemůžeme, je soudit ty, jež onu historii prožili na vlastní kůži.
V sobotu 16. listopadu jste se mohli v Ostravě setkat s Karin Krajčo Babinskou, autorkou knižní novinky Čarodějky, která se konala v DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz. Autorku doprovodil Richard Krajčo.