Tip na dárek: KÁVOVÁ EDICE PRO KNIHOMOLY – sleva 20 % jen do 22.11.

Recenze: Děti nového věku

archiv revue
Indigové děti – citlivé téma. Část společnosti má totiž za blázny ty, jež se zabývají něčím, co je zahaleno tajemstvím. Navíc v tomto případě se do hledáčku dostaly předškolní děti – ty čisté a bezprostřední duše, které ještě nemají nic prožito. Anebo je to jinak?

Děti nového věku je publikace, na kterou jsem se hodně těšila. Věci mezi nebem a zemí mě totiž vždy přitahovaly a věřím, že různé záležitosti „mimo naše chápání“ skutečně existují. Ke knize mě přivedl rozhovor s autorkou Janou Štrausovou. Představovala v ní své útlé dílo a jeho vznik. Jako studentka pedagogické fakulty se často setkávala s malými dětmi. Některé z nich jí opakovaně vyprávěly příběhy, které nemohly v současném životě prožít ani vidět v médiích. Došla k tomu, že jí vyprávěly o svých minulých životech. Popisovala, že tuto schopnost mají děti předškolního věku a s přibývajícím věkem se vytrácejí. Wau, přijít s něčím takovým v českých luzích a hájích, to je tedy něco. Odvážný byl i krok zaměřit se na toto téma v diplomové práci.

Po přečtení rozhovoru jsem držela v ruce tuto knihu a četla autentické zážitky nejen o prožitých životech kdysi, ale i o tom, že děti vidí své zemřelé příbuzné či vidí aury lidí. Nenazývají je samozřejmě aurami, ale dokážou popsat, co vidí, nebo to umějí namalovat. Knížka je doplněna mnoha dětskými kresbami, které korespondují s popisovaným vyprávěním. V knize se setkáme ale i s dospělými indigovými lidmi, kteří se autorce ozvali po uveřejnění jednoho článku.

Co mě zklamalo je, že zážitky s danými dětmi jsou tak úsporně popsané. S chutí bych se pustila i do čtení delších rozborů či do toho, na čem konkrétněji své poznatky zakládá. V krátkosti se dotýká i dalšího palčivého tématu, a sice legální drogy pro děti s poruchou pozornosti. Je to něco, nad čím by se společnost měla také pozastavit.  

Ať už někdo tento motiv zahalený tajemnem považuje za blábol, nebo tomu věří, je to minimálně zajímavé čtení vedoucí k zamyšlení. Vzpomínejte – nezažili jste rovněž něco takového? Jak vypadaly vaše kresby? A co vaši potomci? Nezmínili se někdy o něčem, co vám připadalo nesouvislé? Máte pochybnosti o důvěryhodnosti? Chápu. Tady lze ovšem říct, že autorka na tomto tématu založila svou diplomovou práci, kterou i obhájila. V druhé části knihy pak Jiří Kuchař z nakladatelství Eminent přináší fakta o výskytu informací o reinkarnaci – od starého Egypta až po současnost. Není to tedy okrajová záležitost, ale naopak námět, který se pro své neprozkoumané oblasti neomrzí.

Autor: Radka

Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Děti nového věku

5.0 2
299 245
Nedostupné
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

„Manžel je Nebesy. Žena je Zemí. Manžel je sluncem, což jej činí stálým, jako je ona jasná koule. Žena je měsícem, ubývajícím a mizejícím, ale nevyhnutelně slabým. Nebesa jsou uctívána na obloze nad námi, země je dole, špinavá a šlape se po ní.“ – citace z knihy, str. 196 –
Sbírka Millennials obsahuje její populární texty (stejnojmenná báseň má na Instagramu 1,4 milionu zhlédnutí) a hluboký pohled do lidské duše, ve kterém se najde každý z nás. Čeká i s podpisem autorky Kateřiny Pokorné na 3 výherce!
Prémiový obsah
číst více
Gabriela Končitíková se studiu odkazu Baťa věnuje sedmnáct let, je autorkou několika knih na toto téma, věnuje se přednáškové a lektorské činnosti, působí jako ředitelka Nadace Tomáše Bati.