Tip na dárek: KÁVOVÁ EDICE PRO KNIHOMOLY – sleva 20 % jen do 22.11.

Ve světle toho, co víme je kniha plná dobrodružství, dědictví kultur, společenských tříd a víry

archiv revue
Investiční bankéř, kterému se přiblížila čtyřicítka a jeho kariéra i manželství vzalo za své, má nečekanou návštěvu. Muže, který mu má připomenout jeho minulost, válku i finanční krizi.
Když se v západním Londýně objeví jihoasijský muž, který je evidentně poznamenán neblahými zkušenostmi a který začne oživovat vzpomínky na školní leta a přátelství dvou mužů, které záhadným zmizením jednoho z nich z ničeho nic skončilo, posune to životy obou dvou úplně jinam. Hlavní protagonista románu Zafar, stejně jako autor knihy, pracoval jako investiční bankéř na Wall Street, vzdělával se v Oxfordu a narodil se v Bangladéši. Autor vás svým vyprávěním vtáhne do děje, kde se dozvíte mnohem více, než jenom to, že si Zafar vydělal spoustu peněz díky cenným papírům krytým hypotékami. Dozvíte se mnohé o krásné a přitom tak složité vědě, jakou matematika rozhodně je, nebo o samotné lásce a její zradě. Román má v určitém smyslu složitou strukturu, do které se musíte postupně začíst. Velkou část této struktury hraje i chudoba.

Cesta napříč vzrušujícím dobrodružstvím zahrnuje země jako Kábul, Londýn, New York, Islamabad, Oxford i Princeton. Spisovatel Zia Haider Rahman nás provede láskou, finanční vědou i válkou. Vypráví starodávný příběh o přátelství dvou mužů a zradě jednoho z nich. Dva rozdílní muži, dva různé národy, zoufalství a špatné počátky všeho. Neotřelé vyprávění o dědictví kultur, společenských tříd a víry, zatímco se odehrává boj o budoucnost, vás zatáhne do děje.

Ve světle toho, co víme je román popisující něžné až intimní a přitom drsné prostředí a příběh plný ambicí a hloubky. Rahman je britským spisovatelem, který se narodil v Bangladéši, vyrostl však ve Velké Británii. Román „Ve světle toho, co víme“, který v originále vyšel v roce 2014 je jeho debutovým a Rahman brzy po jeho vydání získal prestižní literární cenu Jamese Taita Black Memorial. O rok později pak cenu International Ranald MacDonald. Prostředí univerzit, jako je Harvard, Oxford, Cambridg či Yale jsou mu z vlastního studia velmi blízké, proto do něj zapojil část příběhu své první knihy.

Autor: Jana Klouparová
Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Ve světle toho, co víme
Čeština

Ve světle toho, co víme

0.0 0
389 319
Vyprodáno
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

„Manžel je Nebesy. Žena je Zemí. Manžel je sluncem, což jej činí stálým, jako je ona jasná koule. Žena je měsícem, ubývajícím a mizejícím, ale nevyhnutelně slabým. Nebesa jsou uctívána na obloze nad námi, země je dole, špinavá a šlape se po ní.“ – citace z knihy, str. 196 –
Sbírka Millennials obsahuje její populární texty (stejnojmenná báseň má na Instagramu 1,4 milionu zhlédnutí) a hluboký pohled do lidské duše, ve kterém se najde každý z nás. Čeká i s podpisem autorky Kateřiny Pokorné na 3 výherce!
Prémiový obsah
číst více
Gabriela Končitíková se studiu odkazu Baťa věnuje sedmnáct let, je autorkou několika knih na toto téma, věnuje se přednáškové a lektorské činnosti, působí jako ředitelka Nadace Tomáše Bati.