Životice: malá vesnice uprostřed Těšínského Slezska. Po Mnichovu zabrána Polskem, po 1. září 1939 se jako dobyté území stává součástí Říše. Během války zde tudíž panovaly zcela jiné poměry než v protektorátu. Probíhala tu největší germanizační akce v Evropě. Kdo se nepodvolil, byl vysídlen nebo skončil v lágru. Účast na veřejných popravách byla povinná. Stanný soud zasedal téměř nepřetržitě – často přímo v bloku smrti nedalekého koncentračního tábora Auschwitz (Osvětim). Starosta Životic zaujal jednoznačný postoj: pěstoval vřelé vztahy s nacistickými pohlaváry a s obyvateli obce začal mluvit německy. V atmosféře všudypřítomného strachu se Životičtí snažili vydržet do konce války. Nepodařilo se jim to. V noci ze 4. na 5. srpna 1944 zastřelili partyzáni v místním hostinci tři příslušníky gestapa. Následovalo tragické ráno 6. srpna, během kterého gestapo zavraždilo šestatřicet mužů ze Životic a okolí. Někteří z nich zemřeli před očima svých blízkých. Jiní opodál, protože je gestapáci nutili běžet. „Zastřelen na útěku“, stálo pak v hlášení. Podle velitele zásahu Guida Magwitze to měla být „krvavá msta za zavražděné kamarády“. Pojal ji vskutku důkladně, protože odvetné akce pokračovaly až do února 1945. Během nich zemřeli další lidé, desítky jich byly odvlečeny do koncentračních táborů. Vrátili se čtyři. Vzhledem k počtu obyvatel patří Životice k nejpostiženějším obcím na území České republiky. A přece jejich tragédie upadla v zapomnění.
Karin Lednická ten příběh znovu přivádí k životu. Kombinuje přepis vyprávění pamětníků a dokumentární část, při níž čerpá z pečlivých rešerší. Text doprovází bohatá obrazová příloha, která podtrhuje autentičnost zaznamenaného.
Bílá Voda. Takto poeticky se jmenuje pustá vesnice skrytá ve stínu pohraničních hor, kam kdysi přicházely zástupy poutníků vyprosit si pomoc u zázračné sošky Panny Marie. Právě sem o několik století později přijíždí Lena Lagnerová, aby se tu skryla před svou minulostí, která ji přivedla na pokraj sebevraždy. Namísto kláštera s početnou řeholní komunitou tu však najde pouze několik řádových sester, vedených svéráznou řeholnicí Evaristou. Ta přišla do Bílé Vody o poslední zářijové noci roku 1950, kdy komunistický režim zosobněný démonickým páterem Plojharem odvlekl v rámci Akce Ř všechny řádové sestry do sběrných klášterů. Mladičká Evarista tehdy dostala na výběr: vrátit se do civilního života, nebo s ostatními sdílet jejich příští osud. Nezaváhala ani na okamžik. Stejně jako všechny řeholnice byla nasazena na nucené práce a vystavena ponižování v komunistickém kriminálu i mučení, aby se vzdala víry v Boha. Marně. Lena však zjistí, že tím Evaristin dramatický příběh pouze začíná, a brzy pochopí, že démoni obcházející minulost bělovodských řeholnic nezmizeli, a navíc jsou součástí i jejího vlastního osudu.
Kdy naposled jste našli opravdový poklad? Vašim dětem se tenhle zázrak může dít každý den. Hra Lovci pokladů je určena pro 2 až 4 hráče a pochopí ji už žáčci první třídy. Během hry budou za pomoci svých námořníků hledat, přepravovat a také chránit na své lodi co největší poklad. V tom mu mohou pomáhat mořští koníci nebo bránit třeba zlí žraloci. Ještě větší moc pak má mořská panna nebo vládce moří, Neptun. Vítězí ten, kdo nasbírá největší hodnotu pokladů. Děti si při hře procvičí strategické uvažování, postřeh i počty.
Vždy jste chtěli svá vypěstovaná rajčata, ale nevíte, jak na to? Anebo nějaké záhonky máte, ale květák neroste, cukety od květu zahnívají a brambory jsou flekaté? A možná už pár let pěstujete i hrdě konzumujete vlastní zeleninu, ale stejně byste se chtěli leccos přiučit. Pro všechny zmíněné případy je tu kniha Zeleninová zahrádka polopatě, která vás od A do Z provede vším potřebným. Naučíte se zakládat záhony, sázet zeleninu, udržovat kompost, připravovat správná hnojiva i postřiky, a to hezky přírodně a bez chemie. A ještě se dozvíte, které odrůdy jsou nejoblíbenější, odkud k nám která zelenina přišla a třeba jak moc jsme mrkvosoběstační. Jílovitá půda, dřepčíci, mšice ani nedostatek živin vám už úrodu nepokazí.
Publikace vychází z oblíbeného pořadu Polopatě , autorem je Roman Pavela, známý český botanik a vědec z Výzkumného ústavu rostlinné výroby, spoluautorem je herec a moderátor pořadu Filip Čapka.
Kniha Kouzlo obyčejné radosti by mohla být plná vtipů, hvězdiček, sluníček a lichocení. Ale není. Možná by na pár hodin uklidnila, ale dál by nám nic nepřinesla. Přišlo by několik euforických pocitů, smích, radování se, ale zítra by už pocity byly úplně stejné jako dnes ráno. Smyslem této knihy je najít radost v nás. Vymazat vše zbytečné a zatěžující, najít naplnění, smysl, nový směr, sílu, víru, trošku kouzlit a hodně si užívat. Je důležité, abychom se cítili klidní a spokojení i v běžných dnech. Radost totiž není jen o smíchu. Radost je dobrý pocit, který v sobě nosíme. Je o našem naplnění a spokojenosti, kterou vnitřně prožíváme. Nemusí být na první pohled vidět. Ale měla by být cítit.
Nechte se vést, zamyslete se nad tím, co prožíváte a jak se ke svému životu stavíte. Možná stačí jen malá změna k tomu, aby se vám život změnil k lepšímu. Vše bude dobré a může být i mnohem lepší!
Autor, Tomáš Kosačík, patří k nejprodávanějším českým autorům. Napsal 7 knih o zdravém přístupu k životu, jídle, psychice, motivaci. Je známý svým citem pro čtenáře a čtivým, jednoduchým přístupem, který přináší výsledky a vede čtenáře k větší spokojenosti v životě. Jeho knih se prodalo více než 800 tisíc kusů.
V poutech rozkoše vám poskytne návod na vzrušující a hravé praktiky, s jejichž pomocí do svého ložnicového repertoáru začleníte prvky hry na nadvládu, poutání a intenzivní prožitek. To, co se naučíte, vám pomůže zpestřit milostny´ život a dosáhnout vysokého stupně neobyčejné sexuální extáze. Zároveň si vylepšíte vztah a celkové propojení a soulad s partnerem. Ze zkušenosti vím, že provozování perverzního sexu vás nabije silou i v životě mimo ložnici.
Knihu V poutech rozkoše jsem naplnila hromadou tipů, nástrojů a technik, které vám okoření sexuální život. Ten vás pak bude daleko více a déle naplňovat. Od vás očekávám, že se o vše podělíte s přáteli halasny´m zvoláním: „Tady je opravdická nálož sexu a la Padesát odstínů!“